KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052012
nr 1405 2012
Greta Falk-Simon
(1907-2005), Sverige
Oljemålning, "Skymning i hamnen". Signerad. Inköpt på Galerie Blanche 1978. Olja på pannå, 17x30 cm, yttermått inklusive ram: 20x33 cm
Greta Falk-Simon, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1907, död 2005.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:21:13
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Greta Falk-Simon
Läs mer om Greta Falk-Simon